Mecz Warta Poznań kontra Puszcza Niepołomice zakończony wynikiem 0-2

Warta Poznań podejmowała na swoim stadionie Respect Energy drużynę Puszczy Niepołomice w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Mecz, który odbył się 10 listopada 2023 roku o godzinie 17:00, zakończył się zwycięstwem gości 2-0. Już na przerwę to Puszcza prowadziła 2-0, utrzymując przewagę do końca spotkania. Drużyna z Niepołomic okazała się skuteczniejsza i zasłużenie sięgnęła po pełną pulę punktów.

Relacja z meczu: Warta Poznań - Puszcza Niepołomice

Mecz pomiędzy drużynami Warty Poznań i Puszczy Niepołomice odbył się na Stadionie Respect Energy w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0-2, a emocje na trybunach sięgały zenitu.

Na murawie od samego początku dominowali goście, którzy szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie R. Yakuba strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając wynik na 0-1. Wkrótce potem, w 24. minucie, A. Crăciun podwyższył prowadzenie Puszczy, wykorzystując świetne podanie od M. Pięczka. Warta próbowała odwrócić losy meczu, ale skuteczna gra defensywy gości uniemożliwiała jej zbliżenie się do bramki.

Mimo starań gospodarzy, na listę strzelców nie wpisał się żaden z ich piłkarzy. W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry. Zarówno gospodarze, jak i goście, otrzymali żółte kartki - dla gospodarzy w 18. minucie kartonik zobaczył Wiktor Pleśnierowicz, natomiast dla gości Kamil Zapolnik w 36. minucie oraz Konrad Stępień w 42. minucie.

Mecz sędziował Marcin Kochanek, którego decyzje były bezdyskusyjne i profesjonalne, co pozwoliło na zachowanie spokoju na boisku. Ostatecznie, pomimo starań Warty Poznań, Puszcza Niepołomice odniosła zwycięstwo 0-2 i zgarnęła trzy cenne punkty.

Następne mecze dla Warty Poznań to starcia z Legią Warszawa i dwukrotnie z Jagiellonią, natomiast Puszcza będzie zmierzała się z Górnikiem Zabrze, Piastem Gliwice oraz Widzewem Łódź.