Spotkanie Stal Mielec kontra Puszcza Niepołomice zakończone wynikiem 2-1

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do zaciętego starcia pomiędzy drużynami Stal Mielec i Puszcza Niepołomice na Stadionie Miejskim w Mielcu. Mecz pełen emocji zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1, mimo że na przerwę to goście prowadzili 1-0. Spotkanie odbyło się dokładnie trzy dni temu o godzinie 17:00, czyli 2024-02-09, a teraz przyjrzyjmy się bliżej, jak rozwinęły się wydarzenia na boisku.

Relacja z meczu Stal Mielec - Puszcza Niepołomice

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Mielcu. Mecz toczył się w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym był Jarosław Przybył. Drużyna Stali Mielec podejmowała gości z Puszczy Niepołomice. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, kibice obu zespołów dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy objęli prowadzenie po trafieniu M. Cholewiaka w 23. minucie. Bramkarz Stali był bezradny, a zawodnicy z Niepołomic cieszyli się z zaskakującej przewagi.

Druga połowa to już zupełnie inna historia! Gospodarze ruszyli do ataku, starając się odrobić straty. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się I. Shkurin, wyrównując stan meczu na 1-1. Stal Mielec nie zamierzała się zatrzymywać i w samej końcówce, bohaterem został P. Wlazło, który strzelił decydującego gola w 90. minucie, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1 nad Puszczą Niepołomice.

Mecz obfitował również w kartki. Żółte kartki otrzymali M. Pingot i P. Wlazło z Stali Mielec oraz O. Zych i R. Yakuba z Puszczy Niepołomice. Czerwonych kartek nie było.

Wynik ten cieszy kibiców Stali Mielec, a drużyna może teraz skupić się na kolejnych wyzwaniach. Następne mecze dla Stali to starcia z zespołami Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa i ŁKS Łódź. Natomiast Puszcza Niepołomice zmierzy się z Legią Warszawa, Zagłębiem Lubin i ponownie ŁKS Łódź.