Spotkanie między Puszcza Niepołomice oraz Lech Poznan na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego: końcowy wynik 2-1

W ostatnim meczu 28. kolejki Ekstraklasy drużyna Puszczy Niepołomice podejmowała Lecha Poznań na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, którzy już do przerwy prowadzili 2-0. Mecz odbył się 2 dni temu, 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:30.

Puszcza Niepołomice 2-1 Lech Poznan

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy drużyna Puszczy Niepołomice podejmowała na własnym stadionie Lecha Poznań. Mecz rozegrany został na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego o godzinie 15:30. Sędzią głównym spotkania był Bartosz Frankowski z Polski.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale J. Majchrzaka, który wykorzystał świetne podanie kolegi, zdobywając pierwszą bramkę dla Puszczy.

Kibice Puszczy mieli powody do radości, gdyż w 23. minucie A. Crăciun podwyższył prowadzenie drużyny, wykorzystując asystę J. Serafina. Lech Poznań próbował odrobić straty, lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 55. minucie Jakub Serafin otrzymał żółtą kartkę, a minutę później kartonik za faul obejrzał również Michał Koj. Goście również nie pozostali bez kartek, gdyż Miha Blažič został ukarany w 24. minucie, a w 55. minucie żółtą kartkę otrzymał Afonso Sousa.

W 87. minucie Lech Poznań zdołał zmniejszyć straty po bramce M. Ishaka, który wykorzystał świetne podanie od F. Marchwińskiego. Mimo desperackich prób gości, Puszcza Niepołomice utrzymała prowadzenie do końcowego gwizdka.

Po meczu obie drużyny mogą przygotować się na kolejne spotkania. Puszcza będzie zmierzyć się z Cracovią Kraków, Koroną Kielce oraz Pogonią Szczecin, natomiast Lech Poznań czeka starcie z ŁKS Łódź, Cracovią Kraków oraz Ruchem Chorzów.