Na stadionie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego dnia 2023-11-26 11:30 miało miejsce spotkanie Puszcza Niepołomice - Gornik Zabrze: 2-1

W dniu 26 listopada 2023 roku na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice i Gornik Zabrze. Spotkanie, które odbyło się w ramach 16. kolejki Ekstraklasy, zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść drużyny Puszczy Niepołomice. Wynik na przerwę był korzystny dla Gornika Zabrze, który prowadził 1-0.

Relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze

Dzisiaj na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się zacięty pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice i Górnik Zabrze. Spotkanie, które odbyło się w ramach 16. kolejki Ekstraklasy, przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonej publiczności.

Po pierwszej połowie to goście z Górnika Zabrze prowadzili 1-0, dzięki bramce strzelonej przez Daisuke Yokotę w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się od zaciętej walki obu drużyn o kontrolę nad boiskiem. Jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie w 54. minucie, gdy Piotr Mroziński zdobył bramkę po asyście Kamila Zapolnika, wyrównując wynik. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice wspierali swoje drużyny nieprzerwanie.

Ostateczne zwycięstwo dla Puszczy Niepołomice przypieczętował Artur Siemaszko, który 71. minucie trafił do siatki po raz drugi dla swojego zespołu, również po asyście Kamila Zapolnika, ustalając wynik na 2-1.

Spotkanie to nie obyło się bez emocji, co potwierdzają liczne żółte kartki przyznane przez sędziego zarówno gospodarzom, jak i gościom. W drużynie Puszczy Niepołomice ukarani zostali Jakub Bartosz, Roman Yakuba, Wojciech Hajda, Artur Crăciun, Kacper Cichoń oraz Bartłomiej Poczobut. Natomiast w zespole Górnika Zabrze żółtą kartkę otrzymał tylko Filipe Nascimento.

Na tym jednak nie koniec, bo w doliczonym czasie gry zawodnik Górnika Zabrze - Filipe Nascimento - zobaczył czerwoną kartkę, co ograniczyło możliwości gości w końcówce meczu. Czerwonej kartki nie zobaczył natomiast żaden zawodnik Puszczy Niepołomice.

Wielkie zwycięstwo cieszyło fanów Puszczy Niepołomice, którzy do samego końca dopingowali swoją drużynę. Niewątpliwie to był niezwykle emocjonujący mecz, który dostarczył kibicom wiele niezapomnianych wrażeń i potwierdził, dlaczego piłka nożna jest tak pasjonującym sportem.

Następne mecze dla Puszczy Niepołomice to starcia z zespołami Piast Gliwice, Widzew Łódź oraz Jagiellonia, natomiast Górnik Zabrze zmierzy się z drużynami Pogoń Szczecin, Radomiak Radom i ponownie Pogoń Szczecin.