Od amatora do profesjonalisty: udoskonal swoją technikę gry w tych kilku prostych krokach

Wiele osób marzy o tym, aby pewnego dnia zostać profesjonalnym sportowcem. Zostanie gwiazdą sportu jest trudnym zadaniem, ale jest też możliwe dla każdego, kto ma determinację i umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Aby zostać gwiazdą sportu, musisz zbudować swoją siłę i zwinność, trenować pracę stóp i umiejętności operowania piłką, rozwijać swoją szybkość i wytrzymałość, zobowiązać się do ścisłego harmonogramu treningu i zwiększyć swoją świadomość gry. Możesz skakać treningi, aby poprawić swój skok pionowy, który jest ważną częścią wielu sportów. Z ciężką pracą i wytrwałością, można osiągnąć swoje marzenia o zostaniu gwiazdą sportu.

Zaangażuj się w ścisły harmonogram treningów

Najlepsi sportowcy to często ci, którzy trenują najciężej. Jeśli chcesz stać się udanym sportowcem, musisz zobowiązać się do ścisłego harmonogramu treningowego. Jednym z dobrych sposobów, aby to zrobić jest zrobić harmonogram treningu, a następnie zapisać go w kalendarzu lub ustawić alarm w telefonie, aby przypomnieć, kiedy każda rutyna jest należna. Dąż do treningu co najmniej trzy razy w tygodniu, ale może chcesz zwiększyć to do pięciu lub sześciu razy w tygodniu, jeśli chcesz zobaczyć szybkie ulepszenia.

Możesz również zaplanować swój harmonogram treningów wokół zajęć w szkole lub na uczelni, lub zmian w pracy, aby upewnić się, że pasuje do codziennej rutyny. Jeśli jesteś studentem, możesz spróbować obudzić się trochę wcześniej i dostać się na siłownię przed pierwszą klasą każdego dnia.

Zwiększ swoją świadomość gry

Świadomość gry to zdolność do szybkiej i dokładnej oceny swojego otoczenia. Na przykład, jeśli grasz w koszykówkę, powinieneś być w stanie zauważyć, kiedy inni gracze z twojej drużyny są w posiadaniu piłki, gdzie są ustawieni na boisku i ile czasu pozostało na zegarze.Możesz zwiększyć swoją świadomość gry poprzez udział w ćwiczeniach sportowych, które wymagają szybkiego podejmowania decyzji. Staraj się uprawiać jak najwięcej różnych sportów i angażuj się w jak najwięcej różnych aktywności.

Treningi skokowe

Skoki są ważną częścią wielu różnych sportów, więc powinieneś spróbować włączyć treningi skoków do swojej rutyny tak często, jak to możliwe. Aby zacząć, spróbuj znaleźć puste pomieszczenie, które ma twardą powierzchnię podłogi, takie jak podłoga w siłowni, lub pomieszczenie z podłogą wyłożoną kafelkami. Stanie na macie lub powierzchni pokrytej dywanem zmniejszy wpływ twoich skoków i sprawi, że ćwiczenie będzie mniej efektywne. Możesz wykonać podstawową rutynę skoków, zaczynając od skoku na stojąco, a następnie natychmiast lądując i skacząc ponownie. Kiedy czujesz się z tym komfortowo, spróbuj zwiększyć ilość czasu spędzonego w powietrzu z każdym skokiem. Kiedy osiągniesz swój cel, możesz spróbować dodać linę do skakania do mieszanki, aby ćwiczenie było bardziej wymagające.