Na stadionie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie pomiędzy Puszcza Niepołomice oraz Piast Gliwice zakończone wynikiem 1-0

W niezwykle emocjonującym starciu 34. kolejki Ekstraklasy, do którego doszło w sobotę na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Puszcza Niepołomice pokonała Piasta Gliwice 1-0. Decydujący gol padł dopiero w drugiej połowie spotkania, zapewniając gospodarzom cenne trzy punkty. Pierwsza połowa, zakończona bezbramkowym remisem, nie zapowiadała tak dramatycznego zakończenia, jakie zafundowali kibicom zawodnicy obydwu drużyn po przerwie.

Dane z meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Puszcza Niepołomice (Gospodarz) przeciwko Piast Gliwice (Goście)

Wynik końcowy: 1-0

Wynik do przerwy: 0-0

Data i godzina meczu: 2024-05-25 15:30

Liga: Ekstraklasa

Kolejka: 34

Miejsce rozgrywki: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Sędzia Główny: Łukasz Kuźma, Polska

Bramki: K. Zapolnik 62' (1-0), asysta A. Siemaszko

Żółte kartki Gospodarze: Michał Koj 45', Roman Yakuba 72', Bartłomiej Poczobut 90'

Żółte kartki Goście: Ariel Mosór 59', Jakub Czerwiński 90'

Relacja z meczu

W sobotnie popołudnie, 25 maja 2024 roku, na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się decydujący mecz 34. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Puszczą Niepołomice a Piastem Gliwice. Przed rozpoczęciem spotkania kibice obu drużyn stworzyli niezapomnianą atmosferę, wypełniając stadion kolorowymi flagami i głośnymi okrzykami.

Pierwsza połowa rozpoczęła się ostrożnie, obie drużyny skupiały się na defensywie, nie chcąc popełnić błędów. W 45. minucie Michał Koj z Puszczy Niepołomice otrzymał pierwszą żółtą kartkę za faul taktyczny. Pomimo kilku szans z obu stron, wynik do przerwy pozostał bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się z większą intensywnością. W 59. minucie Ariel Mosór z Piasta Gliwice został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Chwilę później, w 62. minucie, kibice Puszczy Niepołomice eksplodowali radością, gdy Karol Zapolnik po precyzyjnej asyście Adriana Siemaszki zdobył decydującego gola, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1-0.

Po zdobyciu bramki Puszcza Niepołomice skupiła się na obronie korzystnego wyniku. W 72. minucie Roman Yakuba zobaczył drugą żółtą kartkę dla swojej drużyny za opóźnianie gry. Piast Gliwice starał się odpowiedzieć i naciskać na bramkę rywali, ale obrona gospodarzy była nie do przełamania. W końcowych minutach meczu, w 90. minucie, Bartłomiej Poczobut z Puszczy oraz Jakub Czerwiński z Piasta otrzymali żółte kartki odpowiednio za ostre starcie i protestowanie do sędziego.

Ostatecznie Puszcza Niepołomice obroniła swoje skromne prowadzenie, kończąc mecz wynikiem 1-0. Było to emocjonujące spotkanie, pełne walki i determinacji z obu stron. Zwycięstwo zapewniło gospodarzom cenne trzy punkty w końcówce sezonu, co może okazać się kluczowe w walce o miejsce w górnej części tabeli Ekstraklasy.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice Puszczy Niepołomice długo świętowali zwycięstwo swoich ulubieńców. Dla Piasta Gliwice była to bolesna porażka, jednak drużyna nie traci nadziei i będzie walczyć do końca sezonu o jak najlepsze wyniki.